Okayama czeka by powitać uczestników pierwszej rundy naszej ligi iRacing bolidami F3. Już dziś zostaną rozegrane prekwalifikacje, które podzielą nas przed jutrzejszymi finałami.

Prekwalifikacje (poniedziałek godz. 20,21 i 22)

Jeździć będziemy na torze Okayama Full Course

Hasło do prekwalifikacji to: kwale1f3

Warunki: Sky: Partly Cloudy, Temperatura: 78F, Relative Humidity: 55%, Wind Speed 2MPH.
Pora dnia – Afternoon, godz. 17:10, 15 maja 2020
Starting Track State 50% – potem carry over oraz leave marbles on track

Obowiązuje Fixed Setup – formula_sprint_fixed.

Dziś będzie nielimitowana liczba fast repairs.

Prekwalifikacje służą podzieleniu nas na grupy do wtorkowych wyścigów. Najszybsi dziś pojadą w Finale A, pozostali w Finale B, ewentualnie B i C. To, jaka będzie ich liczebność, będzie zależało od tego, ile osób przystąpi co kwalifikacji. Maksimum będzie to 25 osób w finale.

Do prekwalifikacji może przystąpić KAŻDY – bez ograniczeń licencji czy iRating.

W lobby Hosted Races zostaną stworzone 3 sesje, trwające godzinę – 55 kwalifikacji i 5 minut wyścigu. Jedna o godz. 20, jedna o 21 i jedna o godz. 22. Przystąpić będzie można tylko do jednej z nich i będzie można wykonać w niej 20 okrążeń (nieważne czy mierzonych czy nie – liczy się to, co w wynikach i panelu kierowcy pokazuje iRacing).

Maksymalna liczba incydentów w tej sesji będzie określona na 20. Po jej osiągnięciu, zawodnik automatycznie spada do finału niżej niż wskazywał na to jego czas kwalifikacji.

Pierwsza grupa prekwalifikacji jechała wczoraj, ale przystąpiły do niej tylko 2 osoby. Dajcie znać w komentarzach, czy jest sens robienia niedzielnej grupy prekwalifikacyjnej.

Pod uwagę będzie brane będą 4 z 7 najlepszych punktowo rund każdego zawodnika.

W każdym finale odbędzie się 20-minutowy trening, 10-minutowe kwalifikacje (3 okrążenia) i 30-minutowy wyścig.

Zwycięzca finału B będzie przechodził do Finału A.

Wybrane finały będą streamowane na blogowym Twitchu.

Dublowanie

Przypominam – w iRacing obowiązuje zasada, że to dublujący (szybszy) ma zadbać o bezpieczne dublowanie. Dublowany powinien jechać swoją linią, ewentualnie nieco zwolnić na prostych żeby puścić szybszych.

Kalendarz naszej ligi:

Runda Data Tor Finały B i poniżej Finał A
1 22 września Okayama Full Course – darmowy godz. 20:00 godz. 21:00
2 6 października Oulton Park – darmowy godz. 20:00 godz. 21:00
3 20 października Monza – GP godz. 20:00 godz. 21:00
4 3 listopada Charlotte Roval – darmowy godz. 20:00 godz. 21:00
5 17 listopada Summit Point – darmowy godz. 20:00 godz. 21:00
6 1 grudnia Interlagos – 7 dni po oficjalnej lidze iRacing godz. 20:00 godz. 21:00
7 15 grudnia Spa – 7 dni po oficjalnej lidze iRacing godz. 20:00 godz. 21:00



Nagrody

Miło mi poinformować, że sponsorami nagród w blogowej lidze iRacing będzie producent wyścigowych skarpet nie do pary Formula Racing – Many Morings – sponsora tej i naszych przyszłych lig iRacing. Więcej o nich przeczytacie tutaj.

Many mornings baner

Sponsorem nagród będą również zakłady bukmacherskie Fortuna.

Najlepsi będą mogli także zgarnąć blogowe gadżety.

Jak zacząć?

Kosztem udziału w naszej lidze będzie jedynie wykupienie 3-miesięcznej subskrypcji w iRacing za około 6 dolarów. Jak to zrobić? Wystarczy kliknąć tu: https://www.iracing.com/membership/?refid=-1

Następnie trzeba wybrać 3-miesięczną subskrypcję i albo kliknąć „back” albo przejść do płatności i tam będzie miejsce na wpisanie kodu „PRHotlaps” (bez cudzysłowu). Cena powinna Wam się obniżyć do $4,88 a ostatecznie wyjdzie $5,88 czyli $27 mniej niż normalna cena za 3 miesiące.

Będziecie też mieli pole „Referred by: (email)” i będzie mi miło, jeżeli podacie tam mój e-mail: donmateo21@wp.pl – nie jest to konieczne do uzyskania zniżki, ale nic nie tracicie, a być może ja będę mógł przygotować Wam kolejne wyścigi.

Gdy już wykupicie subskrypcję, otrzymacie dostęp do podstawowych zasobów iRacing – 18 samochodów i 18 torów. Na początek przygody bez problemu Wam to wystarczy. Więcej poniżej:

Przed rozpoczęciem gry warto poczytać o prawidłowej pozycji za kierownicą i obliczyć tzw. Field of View (FOV) czyli pole widzenia. Pisali i mówili o tym mądrzejsi ode mnie – choćby tu.

DailyGP